Jsou letní prázdniny

Gratulujeme k velkému úspěchu!

Vloženo: 15.1.2019 | Autor: AdminS | Zobrazeno: 414x
Komu? Tentokrát naší žákyni Janě Mrkvičkové z 8.C.

"Na podzim 2018 jsem se zúčastnila slovenské Literární soutěže Jána Kollára. Svou práci jsem napsala ve slovenštině, formou dopisu a pojmenovala jsem jí "Ešte som chcela povedať...".

Poté jsem ji poslala na Slovensko. Čekala jsem na odpověď a najednou přišlo skvělé oznámení: "Dobrý deň, ak ste dostali tento e-mail, znamená to, že ste medzi ocenenými v rámci Literárnej súťaže Jána Kollára a preto Vás srdečne pozýváme na vyhlásenie súťaže." Takže jsem 15.prosince jela na vyhlášení do Slovenského domu v Praze. Tam nás přivítal biskup evangelické slovenské církve, slavní spisovatelé a paní moderátorka z Radiožurnálu, která přede všemi četla mou práci. Nakonec jsem se umístila na 1.místě se stejným počtem bodů společně se soutěžící ze Slovenska. Vyhrála jsem spoustu krásných cen a dostala jsem i krásný diplom. Po vyhlášení za mnou přišla paní moderátorka z České televize, že by se mnou ráda natočila rozhovor pro ČT 2. A hned poté jsem šla nahrát rozhovor do rádia s již výše zmíněnou moderátorkou Radiožurnálu. A jak to dopadlo se můžete podívat sami :) "

Jana Mrkvičková, 8.C

A já jen dodám, že rozhovor s Janou můžete sledovat na ČT 2 dne 18.1.2019 v 16:55 v pořadu Sousedé (repríza dne 19.1.2019 v 18:50), případně zkusit odkaz - 11min 55s

Jste-li zvědaví, jak vypadá Janina výherní práce, podívejte se sem (Velikost: 210.06 kB).

E.Smolíková