Jsou letní prázdniny

Vloženo: 2.3.2015 | Autor: AdminK| Zobrazeno: 2703x |
SPU = specifická porucha učení

Žáci s SPU

Poruchy učení diagnostikuje na základě vyšetření pedagogicko-psychologická poradna. Škole následně zašle odborné doporučení. Na základě tohoto doporučení může být upraven přístup k žákovi a způsob práce s ním. To vše za podmínky současného plnění doporučení poradny ze strany žáka a rodiny - zejména docházka na nápravu specifických poruch učení (pokud je poradnou doporučena), domácí příprava, pomoc rodičů s domácí přípravou.

Přehled žáků s diagnostikovanou SPU, zdravotním postižením bez ohledu na závažnost diagnózy:

stupeň ZŠ  počet celkem  počet chlapců  počet dívek
 1. stupeň
 2. stupeň

Nápravu specifických poruch učení (DN) ve škole ve školním roce 2017/2018 zajišťují:

pro 1. stupeň - Mgr. Jana Dufková

pro 6. - 7. třídy - Mgr. Renata Krejčíková

pro 8. - 9. třídy - Mgr. Petra Zemánková.

skupina DN  počet zapsaných žáků  rozvrh
 1. stupeň

6. třídy   Čt 13.45 - 14.30
 7. třídy   St 13.45 - 14.30
 8. - 9. třídy   St 14.00 - 14.45

Pokud zapsaný žák na DN řádně nedochází, může být vyloučen. Zároveň s tím ztrácí nárok na individuální přístup doporučený poradenským zařízením pro běžnou výuku.

Žáci s podpůrnými opatřeními v roce 2017-2018

Žákům s diagnózou SPU, případně se závažnými zdravotními problémy je na základě  vyšetřením poradenským zařízením stanoven stupeň podpůrných opatření (PO) a na něj navazující další opatření vztahující se k výuce.

stupeň ZŠ  1. stupeň PO   2. stupeň PO  3. stupeň PO
 1. stupeň     1