Projekt "S rodinou inkluzi"

Charakteristika prostředí školy

Vloženo: 7.1.2015 | Autor: AdminK| Zobrazeno: 7035x |

Za sedmero řekami, sedmero horami, daleko na severu, tam kde země Česká již zvolna své úrodné lány opouští, tam kde pohraniční hvozdy zemskou hradbu tvoří, tam kde husté lesy až k městům se táhnou, tam kde potoků dosti i skal hojnost je, tam, tam nalézá se škola a není to škola ledajaká, je to škola základní, devítiletá. Škola U Lesa též zvaná. Škola novoborská. Škola naše!

Nový Bor, sklářské město s necelými 12 tisíci obyvateli leží na úpatí zalesněných Lužických hor. Školní areál je výhodně položen na východním okraji města v klidné vilové čtvrti poblíž lesa, nedaleko silnice na Sloup v Čechách. V okolí se rozprostírají borovicové lesní plochy, které kladně ovlivňují ovzduší celého areálu.

Poměrně rozsáhlý areál školy plný zeleně sestává ze tří budov a širokého sportovního zázemí. V nejstarší tzv. hlavní budově sídlí třídy prvního stupně a vedení školy. Dále je zde tzv. nová budova (sídlo druhého stupně) a budova školní družiny se školní jídelnou v přízemí.

Zde (Velikost: 2.12 MB) si můžete prohlédnout náš školní areál.