Kotva
Kalendář akcí
43. školní týden
Zapojení školy v projektech

Projekt "Mléko do škol"

          

 

Projekt "Ovoce do škol"

  Ovoce a zelenina do škol


Projekt "Šablony 1"Projekt "Pilotní projekt na podporu čtenářské a matematické gramotnosti"

 

 

 

 
 
Mapa webu

Exkurze 9. A v Praze – Muzeum Karla Zemana, Pražský hrad a Staroměstské náměstí

Vloženo: 14.12.2018 | Autor: AdminS | Zobrazeno: 172x
Ve čtvrtek 6. 12. 2018 jsme vyjeli na vánoční výpravu do Prahy. Jako každý rok si nás adventní Praha přivábí. Žáci 9. A absolvovali exkurzi v rámci výuky dějepisu a literatury. Šli jsme po stopách literárních velikánů, proložili výklad literatury i dějepisem. Žáci se seznámili za pomoci výkladu p. uč. Lapuníkové s našimi nejvýznamnějšími památkami v Praze – Karlův most, Staroměstské náměstí a Pražský hrad.

Další důležitou náplní byla návštěva Muzea Karla Zemana, který je významný díky své filmové tvorbě. Je to opravdu zážitek vidět ve skutečnosti obrovského filmového mamuta, kterého zná téměř celý národ. Až na to, že loutka měří necelých dvacet centimetrů. Zde jsme v rámci návštěvy plnili úkoly vycházející z jeho nejznámějších filmových děl – Cesta do pravěku nebo Vynález zkázy -  s cílem objevit poklad. Nebylo to pravda nejlehčí, ale nakonec deváťáci rozluštili daný kód, zprovoznili starou rádiovou stanici a dostali se k pokladu.

Vánoční Praha nás ale lákala dál. Nelze nenavštívit slavnou zeď Johna Lennona. A i my jsme drobně přispěli k její výzdobě. Pak už na nás čekalo Staroměstské náměstí a jeho vánoční trhy. Atmosféra Vánoc byla všudypřítomná, takže nám ani tak moc nevadila zima. K této době to prostě patří.

Exkurze byla uzavřena na Václavském náměstí a poté už všechny čekala cesta zpět do Nového Boru. Takže hup do metra, pak do autobusu a jelo se.

Na shledanou, Praho. Snad zase za rok s dalšími deváťáky.

 

p. uč. Darina Lachmanová a Petra Lapuníková