Krajské kolo atletického trojboje

Vloženo: 26.6.2018 | Zobrazeno: 259x
19. června proběhlo v Turnově za pěkného slunného počasí krajské kolo atletického Trojboje s Adamem.

Do Turnova odjelo necelých 40 atletů z devíti škol českolipského okresu, z toho 9 úspěšných lesáků z okresního kola. Stejně jako v okresním kole se děti utkaly ve třech disciplínách – běhu na 50 metrů, skoku do dálky a hodu kriketovým míčkem. Jako závěrečná prémie se ještě běhaly dívčí a chlapecké štafety jednotlivých okresů 4 x 60 metrů. Děti byly do štafet nominovány na základě výsledků z okresních kol a z naší školy reprezentovala pouze Jarmila Nováková z 5. A.

Patronem celé akce je úspěšný český desetibojař a odchovanec turnovské atletiky Adam Sebastian Helcelet, který byl na celé akci přítomen. Během    dopoledne se s dětmi fotografoval a ochotně rozdával své fotografie s podpisem.

Poprvé si lesáci z krajského kola dovezli medaili, o to více radosti jsme měli, že právě tu zlatou. O ní se postaral Michal Nešpor ze 2. C. Michal zaběhl mezi chlapci ze 2. tříd nejrychlejší čas na 50 metrů (8,0 sek.), hodil nejvíce míčkem (29,96 m) a měl druhý nejdelší skok (366 cm).

Radost nám udělali i Jakub Schüller z 1. B a Dominik Stromecký ze 3. C. Oba se shodně umístili na 5. místě. Jakub mezi prvňáky zvítězil v hodu výkonem 30,25 m a Dominik byl ve třetích třídách mezi třemi nejrychlejšími sprintery (8,0 s). Ostatní lesáci nebyli tolik úspěšní, ale přesto nám ostudu neudělali. V krajské konkurenci se o co nejlepší výsledek poprali Daniela Balíková a Stella Johnová (obě 1. A), Liliana Jacklová 2. B, Anička Hrušková (2. C), Viky Pulkrábková (4. C) a Jarmila Nováková (5. A).

Českolipský okres si nakonec odvezl tři zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili. Chlapecká štafeta skončila těsně o jednu desetinu na 2. místě a dívčí doběhla čtvrtá.

Ráda bych poděkovala Davidu Veselému a Matěji Dvořákovi z 9. C, kteří jeli s námi a ochotně pomáhali našim atletům.

Jarmila Nováková, uč. TV