Rodičům budoucích prvňáčků

Informace pro rodiče budoucích prvňáčků:

Desatero (Velikost: neznámá)

Seznam pomůcek (Velikost: 38.5 kB)

Informace pro rodiče dětí do přípravné třídy:

zde (Velikost: 15.82 kB)

Jsou letní prázdniny

Projekt "S rodinou k inkluzi"

Stránky tříd

Učili jsme se angličtinu online!

Vloženo: 15.1.2020 | Autor: AdminS | Zobrazeno: 278x
" Pearson & BBC Live Classes" je unikátní projekt pro učitele angličtiny a jejich "náctileté" žáky. Jedna z možností jak zažít vyučování trochu jinak. My, žáci 9.C, jsme se tohoto projektu zúčastnili a byli jsme nadšeni.

Našemu zážitku předcházelo zaregistrování a "zamluvení" vyučovací hodiny na webových stránkách společnosti Pearson. To v předstihu zařídila naše paní učitelka. Nevěděli jsme úplně přesně, co nás čeká, ale měsíc utekl jako voda a již jsme seděli připravení v naší třídě, zvědaví a také trochu nesví.

Jak již bylo řečeno, vyučování probíhalo online - hodinu vedl zkušený rodilý mluvčí a po navázání spojení jsme zjistili, že do naší internetové třídy se přihlásily ještě další čtyři skupiny: žáci z Polska, Ruska, Chorvatska a Mexika.  Pomocí mikrofonu a webové kamery jsme se navzájem pozdravili a představili a hodina s názvem "Do smartphones make you smarter?" (Dělají vás chytré telefony chytřejšími?) začala.

Byli jsme nadšeni, panu učiteli jsme bez problémů rozuměli a bylo velmi příjemné poslouchat jeho krásnou angličtinu. Plnili jsme úkoly, diskutovali o shlédnutých krátkých videích a moc se nám líbilo, že jsme komunikovali s dětmi z ostatních zemí a vzájemně porovnávali naše názory.

Potěšilo nás, že jsme se tohoto projektu mohli zúčastnit, je to pro nás rozhodně velmi zajímavá zkušenost a též motivace pro další zdokonalování v angličtině.

9.C