Projekt "S rodinou k inkluzi"

Anglické divadlo

Vloženo: 22.11.2019 | Zobrazeno: 80x
Dne 12. 11. 2019 se žáci naší školy zúčastnili interaktivního divadelního představení v anglickém jazyce. Do naší školy zavítali herci z mezinárodní vzdělávací společnosti The Bear Educational Theatre.

Anglická představení byla odehrána ve školní tělocvičně, kde žáci 2. – 9. ročníku zhlédli 3 divadelní hry.

Své herecké umění s názvem „ Jackie and the Giant“ nejdříve umělci představili žákům prvního stupně. Zde herci svým humorným příběhem a jednoduchými gramatickými jevy vtáhli žáky do děje natolik, že si nejen vyzkoušeli svůj skrytý herecký talent, ale i hravou formou a bezprostředně si osvojovali novou slovní zásobu.

Druhé představení s názvem „ The Alien Grammar Show“ zhlédli žáci 6. – 7. ročníku. Zde výukový element představení vstoupil do hry v okamžiku, kdy se žáci dozvěděli, že mimozemšťané mají potíže s tvořením otázek. Žáci tvořili a tvořili, až se jim nakonec podařilo správně kladenými otázkami odhalit hledaného vetřelce.

V posledním představení „ The Detectives“ se studenti 8. – 9. ročníku spolu s herci stali detektivy a vydali se se svou pestrou slovní zásobou a důvtipem až k pátrání a dopadení zločince.

Všechna tři představení byla pro žáky velmi poutavá, humorná, ale i plná zápletek, které žáci společně s herci dokázali vždy úspěšně rozuzlit. Žáci si nejen odnesli nový zážitek z kontaktu s rodilými mluvčími, ale snad i motivaci k dalšímu obohacování svých jazykových dovedností.

Mgr. Pavlína Švarcrová