Kotva
Kalendář akcí
21. školní týden
Zapojení školy v projektech

Projekt "S rodinou k inkluzi"

s neziskovou organizací Rodina v centru

   

 

Projekt "Mléko do škol"

          

 

Projekt "Ovoce do škol"

  Ovoce a zelenina do škol


Projekt "Šablony 1"Projekt "Pilotní projekt na podporu čtenářské a matematické gramotnosti"

 

 

 

 
 
Mapa webu

Turistický kroužek aneb koho potkáte v lese

Vloženo: 12.11.2019 | Autor: AdminS | Zobrazeno: 136x
Letos jsme otevřeli dvanáctý ročník našeho šlapání. První cesta, říjnová, zahřívací, vedla po známých cestách do Sloupu v Čechách.

Začátkem listopadu jsme se již vydali do krajů vzdálenějších.  Původní plán ujít asi 12 km z Mikulášovic sice nevyšel (zasvěcení vědí ...), ale cesta na Dymník z Krásné Lípy a zpět také nebyla k zahození.  Krajina tajemně mlhavá, nikde nikdo, jen naše partička. Když tu náhle....zní to jako pohádka, ale opravdu to tak bylo. Cestu, po které jsme šli, nečekaně přeběhla skupinka asi osmi různě starých divočáků. Taková rozvětvená rodinka. Byli nádherní a zároveň  z nich šla trochu hrůza. V lese pod Dymníkem jsme potkali ještě jednu skupinku, ale té jsme se již nebáli. Vlastně to tak trochu byla naše krevní skupina, protože hodně chodili - měli tu trénink rychlochodci z Rumburka.

Cestou z rozhledny jsme také šli docela rychle, protože někteří z nás poněkud podcenili počasí a nezvolili  vhodné oblečení. V Krásné Lípě jsme objevili malou příjemnou cukrárnu, kde jsme se zahřáli  a občerstvili, takže cesta na nádraží už byla veselým zakončením výletu.


E. Smolíková, D. Mouchová