Kotva
Kalendář akcí
40. školní týden
Zapojení školy v projektech

Projekt "S rodinou k inkluzi"

s neziskovou organizací Rodina v centru

   

 

Projekt "Mléko do škol"

          

 

Projekt "Ovoce do škol"

  Ovoce a zelenina do škol


Projekt "Šablony 2"Projekt "Pilotní projekt na podporu čtenářské a matematické gramotnosti"

 

 

 

 
 
Mapa webu

Jana Mrkev Mrkvičková si jde za svým snem

Vloženo: 18.10.2019 | Autor: AdminS | Zobrazeno: 448x
Dne 13.10.2019 vyšel naší žákyni z 9.C Janě Mrkvičkové její první hudební videoklip. Pár dní předtím jste ji mohli vidět na ČT 1 v pořadu Sama doma. Má teď tedy dobře našlápnuto, je to velmi nadaná umělkyně, a proto jsme ji tady pro vás vyzpovídali :)

1. Jak jsi se k hudbě dostala?
Už od mala, asi od pěti let, jsem chodila do základní umělecké školy, protože mě hudba vždycky lákala. Začala jsem hrát na kytaru a zpívat ve sboru, později jsem přidala klavír a aktuálně zpívám sólově a hraju na bicí. Také hlavně píšu texty a skládám vlastní skladby.  Hudba mě všude provází celý život, prostě ke mně patří, je zkrátka součástí mě :) 


2. Kde všude jsme tě už mohli vidět a slyšet?
Byla jsem v televizi na ČT 2, kde jsem měla rozhovor o mezinárodní literární soutěži, ve které jsem zvítězila. (na stránkách školy o tom je také článek, můžete si ho přečíst.) Také dvakrát v rádiu – další rozhovor o již zmiňované literární soutěži a potom mi poprvé zahráli mou píseň :). A naposledy na ČT 1 v pořadu Sama doma, kde jsem přestavila kousek nové skladby s názvem „V tomhle městě“ a společně s mým producentem Jarem Cossigou jsme zvali diváky na festival Struny Teens 19.10., na kterém vystoupím. Kdo rozhovor v televizi neviděl a chtěl by se podívat, odkaz je na konci článku :) 
 
 
3. A naživo jsme tě mohli potkat kde?
Vystupovala jsem na spoustě akcích jako sólová zpěvačka nebo jako bubeník s kapelou. S vlastní tvorbou jste mě letos mohli vidět a slyšet například na Městských slavnostech v Žandově, kde jsem dělala předskokanku slovenskému rapperovi Bokimu. Dále na Piknik Festu ve Stráži pod Ralskem, kde diváci mohli hlasovat o nejlepší vystoupení a já získala 1.místo. A teď v září jsem vystupovala na Music Festiwallu v Praze. 

 
5. Jaké jsou tvoje aktuální hudební a jiné projekty?
Jak už jsem zmínila, aktuálně zpívám sólově, i s kapelou a hraju na bicí s jazzovým bigbandem a v bubenickém souboru. Nahrávám vlastní skladby ve studiu v Praze, připravuji se na koncerty co mě čekají a v příštím roce máme v plánu vydat album. Mám také domluvené různé hudební spolupráce, pár věcí co ještě říct nemůžu.. :) Má hudba se celkově postupně vyvíjí, kombinuji různé hudební styly od HipHopu přes RnB, Jazz nebo Pop až po Rock.. mám rozdělanou spoustu skladeb co jsou už úplně jinde než Tahle věta. Takže je na co se těšit.. a občas takhle skočím na rozhovor do televize :) 

 
6. Co tedy tvůj nový klip a skladba?
Má nová písnička, co vyšla před pár dny s názvem „Tahle věta“,  je věc, ve které rapuji i zpívám. Měla jsem jí dlouho rozepsanou (víc než rok) a postupně jsem se k ní vracela (jak to často bývá). Má prostou myšlenku, že "všechno je jak být má" i když se nám občas nelíbí, jak to probíhá. No a jak zaznělo v písničce: "A jestli tě zajímá, o čem je tahle věta.. na to musíš přijít ty sám.", zkrátka, je vlastně na vás, co v ní vidíte a slyšíte :).

 
7. Můžeš nám o tom říci něco víc?
Klip jsme natáčeli v Praze, nedaleko místa, kde se  ten den konal festival, na kterém jsem     vystupovala. Samotné natáčení klipu trvalo půl dne a nahrávání písničky šlo postupně. Do toho ještě práce a vymýšlení, nápady a dávání všeho dohromady a bum, máte to rok a půl od napsání první věty skladby až k vydání.. 
 

8. A nyní, jaká je odezva na první videoklip? 
Odezvy jsou úžasné a moc si toho vážím. Opravdu jsem nečekala, že to bude mít takový ohlas! Aktuálně (tři dny po vydání) má moje písnička už 1400 zhlédnutí! Jsem ráda, že se lidem líbí a že jim něco řekne, i kdyby si v tom měli najít jenom tuhle větu. :)
(jestli si chcete poslechnout Janinu skladbu a podpořit ji, na konci článku najdete odkaz.) 
 
9. A kde všude tě ještě můžeme vidět? 
V nejbližší době, 19.10.,vystoupím na festivalu Struny Teens v pražské La Fabrice, kde uspořádáme menší workshop na téma práce ve studiu a tvorba hudby celkově. Každý se bude moci zeptat a popřípadě si s námi i něco zkusit. Potom 27.10. na Hip Hop Legendary night v České Lípě v Luxoru a 27.11. na křestu alba kapely MAREKs, kde vystoupím jako předskokanka. Také mě čeká rozhovor v rádiu Spin. No a určitě jsem na něco zapomněla.. :D každopádně vše oznamuji na svém Instagramu a Facebook, takže mě můžete sledovat a vše se dozvíte :) @janamrkev. Jsem moc ráda za jakoukoliv podporu, ať už sdílení, komentář, srdíčko, nebo váš názor. :) 
 
-Držíme ti palce Jani, děkujeme za rozhovor a těšíme se na další setkání s Tebou! 
 
-Také moc děkuji a brzy naviděnou. :) 

Odkazy na Janinu skladbu a rozhovor v TV: