Projekt "S rodinou k inkluzi"

72 hodin očima dalších zúčastněných

Vloženo: 17.10.2019 | Autor: AdminS | Zobrazeno: 121x
Jako každý rok, i letos se naše škola zapojila do projektu „ 72 hodin“, jejímž smyslem je pomoci zvelebovat životní prostředí a pomáhat potřebným.

Akce „Pomáhám, protože chci“  se mimo jiné zúčastnila i třída 6.C, která měla za úkol uklidit areál školy a upravit plochu u sochy T.G. Masaryka, která se nachází před školou. S velkou pomocí místního zahradnictví osázeli kolem sochy keře a květiny a povedlo se jim z tohoto místa vytvořit důstojnou vzpomínku na T.G. Masaryka. V dalších letech bude mít 6.C za úkol se o sochu a její okolí starat. Až opustí tuto školu, předají tento úkol dalším žákům, kteří přijdou po nich.

Také osmáci, konkrétně 8. A, se ukázala jako správná parta, která nezahálí. Dostala za úkol odstranit plevel  z výseče pro vrh koule ve sportovním areálu školy. V krátkém čase se jim podařilo téměř celou plochu vyplít a hlínu urovnat. Některá děvčata zametala a pak také vypomáhala plochu čistit.

Pochvalu zaslouží i žáci 9.C, kteří se zaměřili na blízké okolí školy a ochotně sesbírali povalující se odpadky.

Všem pracantům  za pomoc děkujeme!!!!