Projekt "S rodinou inkluzi"

Živá knihovna povolání

Vloženo: 7.10.2019 | Autor: AdminK | Zobrazeno: 55x
Před žáky devátých tříd i letos stojí rozhodnutí, kam se přihlásit na střední školu, jakým profesním směrem se vydat.

Aby se mohli lépe zorientovat na trhu pracovních možností v našem regionu, navštívili koncem září akci s názvem „Živá knihovna povolání“, kterou pořádá pravidelně Svaz průmyslu a dopravy ČR ve spolupráci s městem Česká Lípa v prostorách KD Crystal.

Děti se setkaly se zástupci 7 firem a institucí Českolipska, kteří jim na svých stanovištích firmy představili. Přiblížili jim profese, které zde jsou potřebné.  U stánku NsP Česká Lípa si mohly děti vyzkoušet resuscitaci, u firmy Fehrer sledovaly práci robotů, v dílně Festoolu mohly samy pracovat s výrobky této firmy nebo se u ČEZu seznámily s ochrannými pomůckami pro práci s vysokým napětím.

Nejvíce je zaujaly expozice firem Lasvit a Preciosa, které svá jedinečná designová svítidla prodávají a instalují po celém světě.

Mária Vostarková