Projekt "S rodinou inkluzi"

CITY CROSS RUN 2019 a obhájené 1. místo

Vloženo: 2.10.2019 | Autor: AdminS | Zobrazeno: 73x
Rekordní počet účastníků oslavilo den české státnosti účastí na již čtvrtém ročníku českolipského City Cross Run & Walk. Slunečný podzimní den přivítal téměř 850 účastníků letošního City Cross Run & Walk v České Lípě. Stejně jako v předešlých dvou letech byla vypsána i soutěž školních štafet 7 x 1000 m. A protože jsme minulý rok zvítězili, ambice byly jasné – obhájit loňské 1. místo!!

Na startu se sešlo celkem 8 štafet z českolipských škol, v každé z nich musely startovat minimálně 3 dívky. Taktika vyšla na výbornou – do prvního úseku vyběhl Damián Kliment a měl předat po 1 kilometru běhu štafetový kolík jako první. To se povedlo a průběžné prvenství jsme si udrželi až do cíle. Marek Fanta finišoval v čase 27: 07 a vítězně proťal cílovou pásku.

Závod moderoval bývalý český olympionik Aleš Valenta, ceny předávala starostka města České Lípy p. J. Volfová a Lesáci si pódium patřičně užili!!  Medaile, pohár, hodnotné ceny, účastnická trička, dětské šampaňské … oslava byla velkolepá!

Školu reprezentovali:  Damián Kliment (9.C), Jakub Šauer (9.B), Marek Fanta (8.B), Anna Plchová, Anna Klimentová, Jarmila Nováková a Matěj Juška (všichni 7.C).

Velký dík patří rodičům našich závodníků, kteří své děti do České Lípy přivezli a společně s námi Lesákům fandili J!

Celkové pořadí všech štafet:

1. ZŠ Nový Bor U Lesa – „Lesáci“      26:07 min.
2. ZŠ 28. října – „ZŠ Špičák“            27:40
3. ZŠ Klíč                                        29:14