Projekt "S rodinou inkluzi"

Prvňáci – novopečení Lesáci

Vloženo: 27.9.2019 | Zobrazeno: 86x
„ V září jdou někteří poprvé do školy, nemějte obavy, vůbec to nebolí……“ první verše známé básničky by nám již v těchto dnech děti z 1. tříd odkývaly. Samy se totiž přesvědčily, že jít poprvé do školy byla vlastně zábava, dobrodružství a trošičku i bobřík odvahy. A jak to probíhalo?

V pondělí 2. září se posadilo do lavic dvou prvních tříd 52 dětí. Samozřejmě v doprovodu svých nejbližších, kteří jejich pocity a zážitky s láskou, empatií sdíleli. Postavit se totiž sólo před cizí „publikum“ a nahlas se představit, je výkon hodný chvály. A i za ten děti obdržely pamětní listy, kufříky s dárky a následně od zastupitelů městského úřadu oblíbené stírací tabulky. Dle mých prvních vjemů chci všechny děti upřímně pochválit. Dokázaly, že si titul „školák“ zaslouží a každým následujícím dnem o tom své paní učitelky přesvědčují.
Dovolím si nyní nejen sama za sebe, ale i za ostatní pedagogy naší školy popřát všem prvňáčkům , aby každé ráno vstávali do školy natěšení, zvídaví a především beze strachu. Vždyť právě první dny jsou klíčové pro nastavení kladného vztahu ke škole a jaké semínko zasejeme.........

Mgr. Iveta Dvořáková - třídní učitelka 1. A