Jsou letní prázdniny

KRÁTKÉ OHLÉDNUTÍ ZA VÝLETEM ,,MALÝCH INDIÁNŮ" ZE ŠD

Vloženo: 28.6.2019 | Zobrazeno: 135x
Náš družinový výlet se uskutečnil 22. června 2019. Sešli jsme se před naší školou a vyrazili pěšky za dobrodružstvím do nedalekého Sloupu v Čechách. Jelikož se celý školní rok v našem oddělení ŠD nesl v indiánském duchu a v naší družinové třídě nad námi bděl ,,Soví duch" v podobě indiánského totemu, vyšlápli jsme si na výlet v ručně malovaných tričkách se sovím motivem a indiánskými prvky.

Dětem z první třídy se jejich trička náramně povedla a těšily se na náš společný den, kdy si je budou moci obléknout :)

V průběhu výletu nás čekalo mnoho překvapení: nalezení indiánského motýlka s puntíky v borůvčí nám přineslo štěstí v podobě pěkného a svěžího počasí, jen co jsme se ocitli v lese. Děti luštily po trase výletu hádanky, které je pak v závěru našeho putování přivedly k pokladu a nalezení  ,,Zlatého pírka".

Největší zážitek nás ovšem čekal na ranči ,,Pilgrim", ve Sloupu, kde na nás čekal nový kamarád, překrásný koník Amigo z plemene ,,Kentucky horses mimochodník" a jeho sympatická majitelka, milá paní Lenka.

Děti byly nadšené. Slyšely zajímavé povídání o tomto inteligentním zvířeti, mohly si koníka vyhřebelcovat, učesat, hladit a nakonec se každý pod dohledem milé průvodkyně mohl svézt:)

Ani se nám s tak krásným a klidným místem na ranči pod Sloupským hradem nechtělo loučit...,ale museli jsme jít dál, vstříc nalezení pokladu, který se každým krokem přibližoval:)

Nakonec bylo ,,Zlaté pírko" přeci jen objeveno v koruně stromů v blízkosti naší krásné školy. Našla jej naše indiánská holčička Adélka, která se s ostatními dětmi radovala ze sladké odměny:) Viz fotogalerie:)

Na závěr bych chtěla poděkovat všem zúčastněným dětem za jejich šikovnost, obratnost v plnění úkolů i pozornost v průběhu celého výletu a také mé milé kolegyni Andree Brűcknerové s partnerem, kteří nás doprovázeli a  vytvářeli pohodovou atmosféru :)