Recitační soutěž

Vloženo: 26.6.2019 | Autor: AdminS | Zobrazeno: 259x
Na počátku června proběhlo celostátní setkání nejlepších recitátorů, kterého se zúčastnil i náš žák Haštal Ort z 8. C.

Cesta na vrchol však pro něj nebyla jednoduchá. Do školního kola se totiž přihlásilo do dvou kategorií celkem 17 soutěžících. Úroveň recitátorů byla vyrovnaná. Bylo těžké vybrat postupující do okresního kola. Po velkém boji nakonec v mladší kategorii zvítězil Mikuláš Kudláček.

Ve starší kategorii postoupili hned tři žáci z jedné třídy, Běla Štěpánková, Tadeáš Redlich a Haštal Ort. V okresním kole obsadili naši skvělí recitátoři první dvě místa v kategorii 7. a 8. ročníků. O měsíc později v krajském kole získal Tadeáš Redlich za svou recitaci čestné uznání poroty a Haštal Ort postoupil do celostátního kola. Všem žákům děkujeme za reprezentaci školy, zvláštní pochvalu zaslouží třída 8. C, odkud se ve školním kole představilo hned osm soutěžících. Blahopřejeme Haštalovi a Tadeáši, všem účinkujícím pak děkujeme za účast v soutěži a těšíme se na setkání s krásnými verši v jejich podání i v příštím roce.

Renata Křížková