Trojboj s Adamem – krajské kolo

Vloženo: 25.6.2019 | Zobrazeno: 297x
Ve středu 12 června odjelo 13 lesáků na krajské kolo trojboje do Turnova. Závodilo se na stadionu Ludvíka Daňka za účasti téměř dvoustovky dětí z libereckého kraje.

Stejně jako v okresním kole poměřili žáci své dovednosti v běhu na 50 metrů, skoku do dálky, hodu kriketovým míčkem a družstva ze 4. a 5 tříd běželi na závěr štafety 4 x 60 metrů.

Letos nám poprvé na krajském kole cinkla medaile a to zásluhou Michala Nešpora ze 3. C, který si odvezl bronzovou medaili. Michal zvítězil ve skoku do dálky výkonem 392 cm a měl dělené 3 místo v běhu na 50 metrů. Velmi úspěšná
byla i Valerie Čupcová z 1. B, která skončila na celkovém 5. místě a Jan Horník ze 3. A byl v hodu míčkem výkonem 34,33 m třetí nejlepší. Velká většina lesáků se v nabité konkurenci umístila kolem poloviny startovního pole. Školu dále reprezentovali: M Mašková, J. Halama (oba 1. B), D. Mikolandová 2. C, A. Matysová, 3. A, P. Jirsák 4. B, V. Pulkrábková 5. C, N. Kubešová 5. B, E. Macelová, R. Kozúbek a M. Tománek (všichni 5. A).

Lesácká štafeta skončila o pouhou setinu na bramborové příčce a stejné družstvo ve složení V. Pulkrábková, E. Macelová, R. Kozúbek a M. Tománek si ze 12 zúčastněných družstev odvezlo 7. místo. Vítězná 3 družstva postoupila do republikového finále, které proběhlo 19. června opět v Turnově.

Doufám, že si lesáci atmosféru velkého závodu užili, i přesto, že bohužel letos nedorazil patron celé soutěže Adam Sebastian Helcelet, český desetibojař.

Jarmila Nováková, uč. TV