Jsou letní prázdniny

Trojboj s Adamem

Vloženo: 21.6.2019 | Zobrazeno: 127x
6. června byla ZŠ U Lesa opět pořadatelem okresního kola atletické soutěže Trojboj s Adamem. Letošní již 14. ročník proběhl za pěkného slunného počasí.

Tato soutěž byla určena pro děti I. stupně z českolipského okresu. Závodit přijeli žáci z osmi škol (ZŠ U Lesa, ZŠ Náměstí, ZŠ Lada, ZŠ Pátova, ZŠ Doksy, ZŠ Cvikov, ZŠ Stráž a ZŠ Jablonné v P.). Všichni sportovci absolvovali 3 disciplíny – běh na 50 metrů, skok do dálky a hod kriketovým míčkem. Novinkou pro letošní rok byla i soutěž čtyřčlenných družstev pro 4. a 5. třídy – ty na závěr běžely ještě štafetu 4 x 60 metrů. Čtyři nejlepší jednotlivci mezi dívkami a chlapci z každého ročníku si zajistili postup do krajského kola. S nimi zároveň i tři nejlepší družstva.

Lesáků závodilo celkem 40, 12 z nich bylo úspěšných a mohlo odjet 12. června do Turnova na krajské klání.

1. místo - Jan Horník 3.A, Nela Kubešová 5.B

2. místo – Dorotka Mikolandová 2.C, Michal Nešpor 3.C, Jiří Kolář 4.C, Viktorie

Pulkrábková 5.C, Radek Kozúbek 5.A

3. místo – Valerie Čupcová 1.B, Jiří Halama 1.B, Eliška Macelová 5.A

4. místo – Anna Matysová 3.A, Petr Jirsák 4.B

O vítězství se postarala i naše štafeta ve složení V. Pulkrábková, E. Macelová, R. Kozúbek a M. Tománek. Gratulujeme!! Velký dík patří i ostatním lesákům, kteří sice na medailová umístění nedosáhli, ale podali výborné výkony!

Při organizaci pomáhaly třídy 9. A a 9. C. Žáci se velmi ochotně a mile starali o všechny děti a zajišťovali chod jednotlivých disciplín. Moc děkujeme!! Byli jste chváleni i učiteli z jiných škol!

Jarmila Nováková, organizátorka závodu