Festival dětského čtenářství

Vloženo: 12.6.2019 | Autor: AdminM | Zobrazeno: 39x
Ve středu 5. června 2019 vyrazily třídy 4. A a 4. B do Liberce na 17. ročník Festivalu dětského čtenářství.

Dopolední program byl naplněn besedami s autory, Listováním (divadlo s knihou v ruce), výtvarnými dílnami, výstavou ilustrátorů, autogramiádami, čtenářskou dílnou nakladatelství Albatros a dalšími aktivitami.

Jako první si obě třídy poslechly povídání autora Petra Stančíka o jehodobrodružné sci-fi H2O A TAJNÁ VODNÍ MISE silustracemi Galiny Miklínové. Děti se velmi zajímaly o autorovu práci a pokládaly spoustu zajímavých dotazů. Povídání autor prokládal autorským čtením. Na závěr proběhla autogramiáda.

Následovaly další dva programy, na které se již třídy rozdělily dle zájmu. Jedna skupina se sešla s autorem  Jiřím Dědečkem, který představil svou knihu HUŇATÁ ČUŇATA. Dětičekalo zajímavé posezení plné písniček a autorské čtení z nové sbírky.
Na druhou skupinu již čekal Petr Tureček, který seznámil děti se svou knihou VLASY SE VRACÍ. Program nesl název ČETBA A HLUK. Autor dětem velmi poutavě a zábavně předčítal z knihy a odpovídal na všetečné otázky. Zapojil všechny děti do výroby hudebních nástrojů, na které si pak společně zahráli. Všichni se velmi bavili.

Žáci si však z veletrhu neodváželi pouze zážitky. Mnozí využili nabídky knižních titulů za snížené ceny či knih antikvariátových. Nákupem tak rozšířili svou domácí knihovničku nebo si vezli pěkný dárek pro někoho blízkého.

Děti byly z této akce nadšené a již se těší na další ročník.

Paní učitelky Kateřina Austová, Hana Kratochvílová