Jsou letní prázdniny

Historický postup na republikové finále OVOV

Vloženo: 15.5.2019 | Autor: AdminS | Zobrazeno: 225x
Naši žáci a žákyně vyhráli okresní i krajské kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (OVOV) a postupují na Republikové finále, které se bude konat v Brně.

7. května 2019 se naše škola účastnila krajského kola již tradiční soutěže OVOV (Odznaku všestrannosti olympijských vítězů). Letos jsme do kraje postoupili z prvního místa v okrese. Ve Stráži pod Ralskem se nám dařilo a náš cíl byl postoupit na „Republiku“. Ve velké konkurenci 9 nejlepších škol z celého Libereckého kraje to nebyl lehký úkol, ale věřili jsme si. Sportovci soutěžili v šesti disciplínách: běh na 60m, 1000m nebo driblink basketbalovým míčem kolem met (2min.), skok daleký, hod míčkem, sedy-lehy (2min) a shyby na šikmé lavičce (2min). Kluci i holky podávali výborné výkony a hned od úvodních disciplín jsme drželi 1. místo, ale všechny týmy byly vyrovnané. Obrovské drama jsme prožívali při vyhlašování výsledků. Začínalo se 9. místem a my čekali „naštěstí“ dlouho. Při vyhlašování třetího místa jsme se nesmírně zaradovali, když zaznělo jméno jiné školy. Postoupili jsme. V tu chvíli jsme netušili, že se budeme radovat znovu. Místo druhé získalo Gymnázium Česká Lípa, a tak se stáváme absolutními vítězi Libereckého kraje.

Družstvo ZŠ U Lesa: chlapci Jakub Havlas (8.B), Jan Rázl (8.C), Milan Vaculík (7.B), Jiří Procházka (6.A) a děvčata Erika Hofrová, Anna Šimonová (obě 8.B), Jarmila Nováková (6.C) a Anna Svobodová (7.B).

Za jednotlivce vybojovali ve své kategorii Jakub Havlas, Anna Svobodová a Jarmila Nováková 1. místo, Magdaléna Jankujová (4.B) 2. místo a Václav Ulrich (4.A) 3. místo.

Všem žákům bychom chtěli moc poděkovat za jejich skvělé výkony, bojovnost, za výbornou reprezentaci naší školy a hlavně jim přejeme zdraví a štěstí v republikovém kole, které se bude konat začátkem září v Brně.

Tréninku ZDAR

Učitelé TV 1. a 2. stupně