Družinka na letišti

Vloženo: 2.5.2019 | Autor: AdminM | Zobrazeno: 104x
Cílem našeho letošního výletu se stalo letiště Václava Havla v Praze. Pro vychovatelky organizačně nesnadný úkol se ale ukázal výbornou volbou pro děti.

Mnoho z nich žádné zkušenosti s letadly či létáním ještě nemělo a teď nejenže mohly přihlížet vzletům a přistáním, ale viděly i tu spoustu zaměstnanců a profesí, které jsou potřeba k tomu, aby mohlo letadlo bezpečně zaparkovat, natankovat, doplnit zásoby jídla, vyložit a naložit zavazadla atd. Paní průvodkyně také děti nechala projít detektorem kovů a seznámila je s pravidly celního odbavení, ukázala nám hangáry, kde se letadla opravují, kde parkují soukromá letadla i policejní vrtulníky. Třešničkou na dortu však byla návštěva nejlépe vybavené požární služebny v ČR, kde jsou vozy na hašení nejen budov, ale i letadel. Popsala dětem složitou a těžkou přípravu požárníků a hasiči jim předvedli rychlý přesun po požárních tyčích. Za paní vychovatelky mohu říci, že děti byly tak nadšené, že úplně zapomněly zlobit.
Cestou domů jsme neopomněli nezbytnou návštěvu u McDonalda a na úplný závěr jsme ještě vystoupali na Čertovy hlavy s vyhlídkou na horu Říp v Želízech.
Počasí stálo na naší straně, děti se chovaly skvěle a myslím, že za paní vychovatelky - Lenku Mestekovou a Evu Jungwirthovou - zbývá už jen poděkovat rodičům, že nám děti ..zapůjčili" a tak jsme mohli společně prožít příjemný den.

Milana Kratěnová