Exkurze Drážďany

Vloženo: 1.5.2019 | Autor: AdminS | Zobrazeno: 110x
V úterý 16.4. jsme společně s ostatními osmými třídami, 9.A a skupinkou žáků ze 7.C odjeli z prostor školy na dlouho očekávanou exkurzi do Drážďan.

První spíše"technickou" zastávkou bylo obchodní centrum, kde si všichni nakoupili potřebné zásoby, aby cestou neumřeli hlady. Hlavní cíl naší exkurze nás teprve čekal - Hygienické muzeum. Zpočátku nikdo z nás nevěděl, co přesně má od tohoto typu muzea očekávat. Ale postupně jsme expozicím přišli na chuť. Celé druhé patro obrovské budovy bylo věnováno lidskému tělu a každý si zde našel něco, co ho zajímalo.

Nejen muzeum se nám líbilo. Přímo nadšení jsme byli z cirkusu. Konkrétně z jeho zvířecího osazenstva, které odpočívalo několik metrů od našeho zaparkovaného autobusu. Někteří z nás poprvé viděli hrocha a dokonce jsme si hladili žirafu.

V poslední části exkurze jsme si prošli centrum Drážďan, prozkoumali jsme nádvoří známého Zwingeru a nechali se poučit o pohnutém osudu kostela Frauenkirche. Aby byl výčet míst kompletní, připisuji  další občerstvovací stanici - Starbucks  :-)

Všichni jsme si exkurzi užili a nezapomněli poděkovat paním učitelkám, které ji zajišťovaly. Doufám, že se do Drážďan ještě někdy podíváme.

Běla Štěpánková, 8.C