Přijímání žáků do 6. ročníku

!!!!!!!POZOR ZMĚNA!!!!!!!

Termín přijímacích zkoušek do jazykové třídy posouváme

na 10. května 2021.

Vzhledem k situaci berte tento termín jako pravděpodobný a průběžně sledujte webové stránky .

Termíny podání žádostí platí stávající = 26. 4. 2021

Ti, kteří budou na naši školu přestupovat odjinud, musí podat žádost o přestup ( tiskopis naleznete v záložce pro rodiče, formuláře ).

Pro rodiče budoucích prvňáčků

"Desatero"...... zde (Velikost: 33 kB).

V případě dotazů volejte tel. č. 731 449 309 nebo pište na email d.mouchova@zsulesa.cz

Tiskopisy žádostí naleznete v záložce Pro rodiče - formuláře.

Dny otevřených dveří v klasické podobě pořádat nemůžeme. Naši školu si přesto můžete prohlédnout a to v pravé části stránky. Záložky: Prohlídka školy a Virtuální prohlídka.

Projekt "S rodinou k inkluzi"

Stránky tříd

Základní informace o škole

Vloženo: 7.1.2015 | Zobrazeno: 40688x

• Název: Základní škola U Lesa Nový Bor, Boženy Němcové 539, okres Česká Lípa, příspěvková organizace
  • Zřizovatel: Městský úřad Nový Bor
  • Typ hospodaření: Příspěvková organizace.
  • IČO:  46750461, DIČ:  CZ 46750461
  • Bankovní spojení: 24236421/0100 Komerční banka
  • Statutární zástupce: Mgr. Ivana Kolčová, ředitelka školy

• Kapacita školy: 720 žáků
  • Kapacita školní družiny: 180 žáků
  • Kapicita školní kuchyně: 800 žáků

Škola má celkem 35 učeben, kmenových a odborných, z nichž 27 je vybaveno dataprojektorem a interaktivní tabulí, pro možnost moderní výuky. V učebnách je možnost internetového připojení.

Mezi specializované učebny patří dvě kvalitně vybavené počítačové pracovny, jedna na 1. stupni, druhá na stupni druhém. Jako odborné pracovny slouží dále nově otevřená keramická dílna, jazyková učebna II.stupně, školní dílny, učebna přírodopisu, učebna fyziky, cvičná kuchyňka, ateliér pro výtvarnou výchovu, učebna pro hudební výchovu a učebna chemie.

Škola má dvě tělocvičny. Tzv. velkou připojenou k budově 2. stupně a tzv. malou v hlavní budově.

Žákům slouží školní knihovna, jejíž nabídka se průběžně doplňuje. Ve školním fondu nechybí audiokazety, DVD, videokazety a CD, které se uplatňují při výuce (např. výuka jazyků, naukových předmětů).

Budovy a učebny jsou zajištěny elektronickým zabezpečovacím systémem.

Venkovní prostory nabízejí sportovní areál, ve kterém je plně funkční víceúčelové hřiště s umělým povrchem, beachvolejbalové hřiště, dvousetmetrový tartanový atletický ovál se 100 m rovinkou, doskočiště pro skok daleký a hřiště s tartanovým povrchem využitelné např. pro skok vysoký. V suterénu budovy školní jídelny byly vybudovány šatnové prostory s kompletním hygienickým vybavením pro žáky při hodinách tělesné výchovy. Dále je součástí venkovního areálu dětské hřiště, sloužící školní družině a soukromé mateřské škole.

V odpoledních hodinách, o víkendech a o prázdninách slouží za poplatek sportovní areál dětem i dospělým.