Krajské kolo Poháru rozhlasu v Liberci

Vloženo: 29.6.2015 | Autor: AdminK | Zobrazeno: 2454x
20. května proběhlo na Městském stadionu v Liberci krajské finále Poháru rozhlasu.

Do něho se probojovaly vítězky okresního kola – naše mladší děvčata a díky vysokému počtu bodů na divokou kartu i starší chlapci.

Závod probíhal za ne příliš příznivého počasí, pořadatelé se potýkali s technickými a časovými problémy a naše děvčata byla v oslabení díky nemocnosti. To samozřejmě ovlivnilo výkony našich atletů, ale i přesto jsme se poprali o co nejlepší výsledek.

Děvčata skončila na celkovém 5. místě. Svými výkony se blýskla Vendulka Ryšavá, která byla druhá v hodu kriketovým míčkem výkonem 41,60 m a Klára Hlobeňová doběhla třetí v běhu na 600m časem 1:56,40. Školu reprezentovaly: A. Šimůnková, A. Tymešová, K. Hlobeňová, V. Ryšavá, K. Hájková, K. Manhartová, K. Kolčová, N. Šošková, V. Wödlichová, N. Čermáková.

Chlapci si vedli o něco lépe, nakonec si domů odvezli medaile, diplom a pohár za 3. místo. Nejlepší výkon zaznamenali naši výškaři Tomáš Brückner a Sebastian Houngbedji – výkonem 162 cm se podělili o 1. místo. Daniel Brož byl třetí ve sprintu na 60 m v čase 7,83 a taktéž třetí doběhla i lesácká štafeta. Školu reprezentovali: T. Brückner, P. Šorf, R. Košťál, S. Houngbedji, O. Benda, D. Kožíšek, D. Brož, J. Hlavina, J. Holinec a J. Dlouhý.

Jarmila Nováková