Projekt "S rodinou k inkluzi"

Atletický trojboj s Adamem

Vloženo: 16.6.2015 | Autor: AdminK | Zobrazeno: 2380x
Ve středu 3. června se naše škola stala pořadatelem 10.ročníku okresního kola Trojboje s Adamem.

Svůj název nese tato soutěž, určená pro žáky I. stupně, po českém nadějném desetibojaři Adamu Sebastianu Helceletovi. Ten je odchovancem Turnovské atletiky a právě v Turnově bude probíhat krajské kolo i s výše jmenovaným Adamem.

Závodit přijeli žáci z osmi českolipských škol a sešlo se jich téměř 150. Každý z dětí postupně absolvoval za opravdu vydařeného počasí běh na 50 metrů, skok do dálky a hod kriketovým míčkem. A když se právě nezávodilo, měly děti možnost v našem sportovním areálu využít beachvolejbalové hřiště, tenisové tartanové hřiště na míčové hry, a nebo využít náčiní na dětskou atletiku.

V půl jedné bylo vše sečteno a přišlo očekávané vyhlašování výsledků. Vyhlášeni byli v každé kategorii první čtyři závodníci, ti také postupují 17. června do krajského kola. Vítězové si odnášeli domů diplomy, medaile a sladkosti, všichni ostatní dostali účastnický diplom a malou sladkost.

A jak si vedli lesáci? Z děvčat obsadily 3. místo Nela Kubešová z 1.B, Aneta Laura Tahalová z 2.B a Veronika Günterová z 5.B. Z chlapců byli na 2. místě Jakub Havlas ze 4.A a Petr Stehlík z 5.A, a na 4. místě se umístili Vašek Šup ze 3.C a Kuba Kalenda z 5.B.

(Na fotografiích z vyhlašování chybí děti ze Zákup, jim patří neobsazené posty.)

Všem atletům děkujeme za reprezentaci a postupujícím držíme palce v krajském kole.

Děkujeme také třídě 9.C, která sportoviště připravovala a uklízela a po celé dopoledne pomáhala aktivně při organizaci soutěže.

Jarmila Nováková