Projekt "S rodinou k inkluzi"

Den pro ekologii

Vloženo: 1.6.2015 | Autor: AdminK | Zobrazeno: 2449x
V úterý 26. května se uskutečnila ekologicky zaměřená soutěž s tématem "Stromy v Lužických horách".

Tříčlenná družstva žáků 6. tříd vyrazila z Horní Světlé na Luž a poté zpět. Cestou na ně čekalo plnění nejrůznějších úkolů - děti poznávaly rostliny, živočichy i houby, odpovídaly na testové otázky, orientovaly se v krajině.

Na soutěži se sjelo celkem 18 družstev z 10 základních škol českolipska.

Naši školu reprezentovalo družstvo 6.C - Laura Hlaváčková, Matěj Dvořák a Ondra Socha a družstvo 6.A - Tereza Holcová, Anička Svobodová a Viola Witturová.

Prvně jmenovaní výborným výkonem dosáhli až na medailový post - skončili druzí, trojice ze 6.A si ale také vedla velmi dobře a obsadila šesté místo. Vzhledem k počtu soutěžících si všichni zaslouží velikou pochvalu a blahopřání.

Ačkoliv počasí ten den příliš nepřálo, děti se vrátily spokojené a bohatší o nové zážitky a znalosti.

Milena Andresová - uč. Př