Rodičům budoucích prvňáčků

Informace pro rodiče budoucích prvňáčků:

Desatero (Velikost: neznámá)

Seznam pomůcek (Velikost: 38.5 kB)

Informace pro rodiče dětí do přípravné třídy:

zde (Velikost: 15.82 kB)

Jsou letní prázdniny

Projekt "S rodinou k inkluzi"

Stránky tříd

Olympijský diplom na I. stupni

Vloženo: 8.2.2020 | Autor: AdminS | Zobrazeno: 249x
V úterý 28. ledna zavítali na pozvání na naši školu Petr Marinčič a Lucie Váňová, členové týmu Sazka olympijského víceboje. Cílem byla tzv. „aktivace“ pro získání olympijského diplomu.

Během celého dopoledne probíhalo ve velké tělocvičně testování dětí celého I. stupně.  Postupně prošly všechny děti šesti disciplínami – T- běh, sedy – lehy, hluboký předklon, hod basketbalovým míčem ze sedu, skok do dálky z místa a postoj čápa. Tyto disciplíny jsou součástí tzv. Olympijského diplomu, na který se na konci školního roku  mohou  děti těšit. Chybějící 2 disciplíny 60 m a běh na 500 m (pro splnění všech 8 disciplín) pak změří na jaře na školním hřišti vyučující tělesné výchovy na I. stupni.  U dětí se tímto otestuje rychlost, ohebnost, vytrvalost, síla, hbitost, rovnováha, silová vytrvalost a výbušnost.

Zkrátka nepřijdou určitě děti, které v době testování nebyly ve škole, učitelé s nimi všechny disciplíny dodatečně udělají.

Cílem tohoto projektu není soutěžit o nejlepší výkony, ale najít u každého žáka jeho přednosti a podle toho jim doporučit sporty, pro které mají talent.  Není úkolem najít šikovné sportovce, ale ukázat, že sport je tu pro každého!

A protože se Olympijského diplomu zúčastní letos všechny třídy na I. stupni, mohou navíc těšit i na společný diplom pro třídu, díky kterému získají třídní učitelé statistiky o svých dětech.

Celé sportovní dopoledne by určitě nemohlo proběhnout bez pomoci našich druhostupňových žáků, kterým patří velký dík za skvělou spolupráci. Postupně se v tělocvičně vystřídali pomocníci ze tříd 7.C, 8.C a 9.C.  Poděkování  i pro nadšené deváťáky Lukáše Bělku, Patrika Majchera, Bělku Štěpánkovou a Damiána Klimenta, kteří v provizorních podmínkách v kabinetě TV zadávali výsledky do počítačů. Palec nahoru vám všem pomocníkům!!

Jarmila Nováková, uč. TV