Projekt "S rodinou k inkluzi"

Digitální domorodec v 8. třídách

Vloženo: 2.12.2019 | Autor: AdminS | Zobrazeno: 77x
Dne 26. a 28. 11. 2019 se na naší škole uskutečnil program pro 8. třídy „Digitální domorodec“, tj. zrozeni v digitálním světě.

Lektor ze společnosti OPS Maják v tříhodinovém programu představil zábavnou a srozumitelnou formou výhody a úskalí digitálních technologií, tzn. mobilu, následky kyberšikany a zneužívání dětí na internetu. Příhody a zážitky jak ze strany lektora, tak i dětí ukázaly, jak jsou tyto technologie na jedné straně prospěšné, ale na druhé straně velmi nebezpečné, např. peněžní podvody, zesměšňování, pedofilie, manipulace s důvěrou občanů, atd.

Děti se velmi aktivně do diskuzí a scének zapojovaly a kladly mnoho otázek. Program byl poučný a všem se moc líbil.

RNDr. Milena Andresová