Projekt "S rodinou inkluzi"

Malí, ale šikovní…..orienťáci z 1. A

Vloženo: 30.9.2019 | Autor: AdminM | Zobrazeno: 87x
Kolébkou orientačního běhu je Skandinávie. Zásluhou turistů se po cca 50 letech začal propagovat i v naší republice a v dnešní době tu má několik tisíc fanoušků. Možná se k nim z řad dětí přidají další a to díky vítané snaze DDM Smetanka, který již tradičně pořádal tzv. miniorientační běh pro žáky 1. stupně základních škol.

Letos se pro Lesáky konal ve čtvrtek 19. září v městském parku v Novém Boru. Nevím, jak v ostatních třídách, ale mí nejmenší drobečkové se nemohli dočkat, až si trasu na vlastní nožky vyzkouší. Přála bych vám slyšet jejich natěšené reakce a vidět roztomilé vzrušení z dosud nepoznaného sportu. Vzhledem k tomu, že ne všichni se již orientovali v číselné řadě do 10 ( měli jsme probranou číslici 1 J ), proběhli některé kontroly bez povšimnutí, ale vůbec jim to nevzalo elán a radost. Alespoň měli šanci na výhru i někteří pomalejší běžci, avšak všímavější a rozvážnější.

Odměnou jim byl potlesk na stupních vítězů, diplom, sladká pochoutka, ale především radost z úspěchu. Děkuji tímto všem organizátorům akce a za rok zase na shledanou…

Mgr. Dvořáková Iveta – tř. uč. 1. A