Jsou letní prázdniny

Pohádkový výlet se školní družinou

Vloženo: 14.6.2019 | Autor: AdminM | Zobrazeno: 140x
V sobotu 18. května jsme se s dětmi ze 3. a 4. oddělení ŠD vydaly do Labyrintu strašidelných pohádek do Doks.

Cesta vlakem z Nového Boru byla opravdu pohádková, jelikož spousta z nás se oblékla do nejrůznějších kostýmů. Objevil se třeba pirát, čarodějnice, duch, princezna, upír, ale i indiánka či Harry Potter. Od vlakového nádraží v Doksech jsme se dostali příjemnou procházkou na zámek, kde se labyrint nacházel. Již při vstupu děti uchvátil strachoměr, který jim naměřil hodnotu jejich strachu. Obavu ze strašidel děti překonaly a měly možnost nahlédnout do dalších prostor labyrintu. Tam na ně čekaly roztodivné předměty, bludičky, čarodějnice či babylonská věž. Děti si zkusily, jak se vodí dřevěné loutky, hledaly trpaslíky ve skalním útesu a poslechly si hru na flašinet. V labyrintu se objevila i pec s  lopatou z pohádky O Jeníčkovi a Mařence. Na závěr prohlídky jsme zhlédli velmi tajemný loutkový film. Tím však náš výlet neskončil. Cestou na vlak jsme stihli vyluštit kvíz a pochutnat si na výtečné zmrzlině. Byl to moc hezky strávený prosluněný den.

vychovatelky ŠD Andrea Brücknerová a Renata Kořanová