PANGEA 2019 – republikové finále s Veronikou Pavlů

Vloženo: 28.5.2019 | Zobrazeno: 146x
Matematická soutěž Pangea je určena pro všechny děti, které rády počítají. Není to ale ledajaká soutěž, pracuje s reálnými příklady ze života. Pro letošní rok byla zvolena témata Hudba, Příroda a Ekologie.

Soutěž proběhla ve dvou kolech - školní kolo a finálové kolo v Praze. Žákyně 5. C Veronika Pavlů nejenže vyhrála školní kolo, ale po bodovém vyhodnocení  na všech školách se umístila na výborném 46. místě v republice ( z 10 932 soutěžících). Toto umístění jí zajistilo postup do Prahy na republikové finále, které se konalo 17. května 2019 v nové budově Národního muzea. Zde se sešlo 314 nejlepších řešitelů z celé ČR. (4. - 9. ročníky ). Atmosféra v sále byla plná očekávání, napětí a soustředěnosti, všichni se těšili na řešení úloh, kterých bylo tentokrát více a byly i náročnější.

V kategorii 5. tříd soutěžilo 53 chlapců a dívek. V této silné konkurenci se Veronika umístila na 20. místě, což je skvělý výsledek a patří jí veliká gratulace a poděkování za vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr.  Marie Zemancová  tř. uč.