Podání přihlášky do třídy s rozšířenou výukou jazyků již není možné.

Informace Tady nic není :-(

Pohár rozhlasu mladší žáci a žákyně – 2 stříbra, 3 rekordy školy

Vloženo: 16.5.2019 | Zobrazeno: 724x
51. ročník celostátní atletické soutěže Pohár rozhlasu proběhl v úterý 14.5. na atletickém stadionu ZŠ v Jablonném v Podještědí za velmi chladného počasí.

Družstvo dívek a chlapců soutěžilo v běhu ba 60 m a 600m, skoku dalekém a vysokém, hodu kriketovým míčkem a štafetě 4 x 60 m. Cílem bylo získat co nejvíce bodů a zajistit si postup do krajského finále mezi osmičku nejlepších škol Libereckého kraje. Obě družstva si shodně odvezla stříbrné medaile (z celkového počtu 12 škol našeho okresu), ale body na postup stačily pouze děvčatům, chlapci skončili jen těsně pod branou postupu.

O to více nás těšilo, že lesáci opět oslnili svými výkony v jednotlivých disciplínách a ukázali svou vnitřní bojovnost a soudržnost celého družstva! Naprosto zazářili naši výškaři. Rekord školy ve skoku vysokém přepsala Anička Svobodová výkonem 148 cm!! Na tabuli rekordů se připíše i Kristýna Šimůnková (136 cm) a Milan Vaculík (149 cm).

V každé disciplíně mezi sebou poměřilo síly přibližně 35 atletů a atletek našeho okresu. A kdo z lesáků v této konkurenci výrazně uspěl?

3. místo - Andrea Horníková (9,29 s.)
4. místo – Kristýna Vaňková (9,33 s.), Daniel Novák (8,83 s.)
6. místo – Johana Růžičková (9,41 s.)

4. místo - Magdaléna Lotová (1:58,83)
5. místo – Eliška Koudelková (2:00,48)

1000 m
4. místo – Petr Nýdrle (3:29,71)

hod kriketovým míčkem
6. místo - Mikoláš Kudláček (49,45 m)
7. místo – Jarmila Nováková (37,33 m)
8. místo - Johanka Zimlová (35,11 m)

skok do dálky
5. – 6. místo – Milan Vaculík (432 cm)
7. – 8. místo – Anička Svobodová (423 cm), Daniel Novák (421 cm)

skok do výšky
1. – 2. místo – Milan Vaculík (149 cm)
2. místo – Anička Svobodová (148 cm)
3. místo – Kristýna Šimůnková (136 cm)
5. místo – Jiří Procházka (133 cm)

štafeta 4 x 60 m
1. místo – Vaculík, Novák Nýdrle, Zechovský (32,96 s.)
3. místo – Lotová, Svobodová, Horníková, Vaňková
4. místo – Koudelková, Nováková, Šimůnková, Růžičková
Dík patří i všem ostatním členům družstva, bez jejichž snahy by na krásné
stříbro nedosáhli!!

Školu reprezentovali:
J. Zimlová (6.B), A. Plchová, J. Nováková (obě 6.C), M. Lotová, A. Horníková (obě
7.A), A. Svobodová, K. Vaňková, K. Šimůnková, J. Růžičková (všechny 7.B), E.
Koudelková (7.C)
J. Procházka (6.A), D. Novák (7.A), M. Vaculík (7.B), M. Kudláček, P. Nýdrle, J.
Zechovský (všichni 7.C), J. Šauer (8.B)

J.Nováková