Jsou letní prázdniny

Jak zaujmout „osmáky“ – sklářský workshop

Vloženo: 2.4.2019 | Zobrazeno: 214x
Dne 29. 3. 2019 jsem já a paní zástupkyně naší školy Marta Černáková navštívili s výběrem osmých tříd sklářský workshop na Střední sklářské škole v Novém Boru. Ve vrátnici na nás již čekal usměvavý pan Tille, který se nejen stal průvodcem školou, ale i obstaravatelem sympatického občerstvení.

Hned na začátku jsme byli odvedeni do auly, která se po celou dobu konání akce změnila na náš základní tábor. Zde byl nejprve všem nastíněn plán celého workshopu,  aby následně došlo vedoucími dílen k rozdělení dětí  do šesti skupin, které se odebraly na jednotlivá pracoviště. Já s paní zástupkyní jsme byli provedení všemi místy a zákoutími, kde se naši žáčci seznamovali se základním zpracováním skla. Každý z osmáků si vyzkoušel foukání, rytí, brus, malování, začištění a návrh designu. A nutno podotknout, snažili se. Bylo znatelné, že akci absolvují žáci s výtvarným talentem a s chutí si jej rozvíjet. Mnohá výsledná dílka stvořená v jednotlivých dílnách byla opravdu velmi zajímavá a bylo vidět, že práce děti nejen bavila, ale že výsledek v podobě ozdobné misky či destičky je potěšil.

Přesně v polovině pracovního tvoření jsme se všichni dočkali velice příjemného balzámu především pro naše chuťové pohárky. V základním táboře na nás o přestávce čekala hromada řízků úctyhodných velikostí, chléb a sušenky. Takovou svačinku kvitovali s povděkem nejen žáci, ale i já s paní zástupkyní.

Kolem 13. hodiny se všichni sešli v aule, kde byl workshop ukončen. Děti si odnesly výborné pocity z vyzkoušené práce se sklem a vlastní výrobky. Já byl potěšen jak plynulým průběhem podařeného workshopu, tak bezproblémovým chováním všech dětí a především jejich zaujetím. Proto bych rád poděkoval vedoucím jednotlivých pracovišť, průvodci panu Tillemu a zapomenout nemohu ani na pohodový přístup paní zástupkyně Marty Černákové.

Tomáš Brückner, učitel Vv