Jsou letní prázdniny

Netradiční hodina anglického jazyka

Vloženo: 2.4.2019 | Autor: AdminS | Zobrazeno: 212x
Dne 27. 3. si žáci 7. C užili netradiční hodinu anglického jazyka na téma „Cooking“.

Snahou každého učitele je do vyučovacího procesu zapojit více smyslů než jen zrak a sluch, a tak my jsme s žáky přidali hmat a chuť´. Žáci odložili své učebnice i pracovní sešity stranou a novou gramatickou skupinu podstatných jmen počitatelných a nepočitatelných procvičovali názorně.

Touto hodinou žáky provázel šéfkuchař Mikuláš Kudláček a kuchař Jonáš Zechovský s kulinářským receptem „How to make delicious SUSHI“. Jonáš a Miky provedli žáky, krok za krokem, celým procesem jak udělat chutné sushi, kdy samozřejmě celý jejich výklad probíhal v angličtině. Všechny ingredience si předem připravili a pustili se do práce. V jejich konání jim pomáhali i ostatní žáci, kteří si vedli výborně. Sushi se povedlo a také rychle zkonzumovalo.

Děkujeme Mikymu a Jonášovi za krásnou ukázku a fajn strávenou hodinu AJ, neb i já jako pedagog jsem si tuto neobvyklou hodinu velmi užila.

Mgr. Pavlína Švarcrová