Jsou letní prázdniny

Sportovní dopoledne pro novoborské MŠ

Vloženo: 27.3.2019 | Autor: AdminS | Zobrazeno: 148x
Na první jarní den přišli změřit své síly do tělocvičny naší školy předškoláci z novoborských mateřských škol. Do sportování se zapojila desetičlenná družstva z MŠ Pohádka, Kytička, Klíček, Srdíčko a Motýlek.

Ráno v 8 hodin bylo již vše připraveno, a tak si nejdříve přišli různě obtížné soutěžní dráhy postupně vyzkoušet lesáci z našich dvou prvních tříd. V 9 hodin pak začalo soutěžní klání pro školky. Děti nejprve absolvovaly tři překážkové dráhy, kde si vyzkoušely různé dovednosti, např. přeskakování a podlézání překážek, rovnováhu, plazení, seskoky z vyšších poloh nebo překonávání strachu z výšky. V další části probíhaly technické disciplíny (hod na koš a na cíl, kop na bránu, florbalové dovednosti nebo štafetový překážkový běh). Po celé dopoledne zajišťovali dopomoc a poskytovali malým sportovcům bezpečnost žáci ze třídy 9. A. Na přípravě a úklidu sportovišť se podíleli nejen žáci z 9. A, ale i 8.A a 8.C a chlapci, kteří chodí na sportovní hry, za což jim patří velký dík. S organizací pak pomohli současní i bývalí kolegové tělocvikáři.

Na závěr přišlo to neočekávanější, vyhlášení výsledků. Nebylo důležité, kdo zvítězil, vyhrál totiž každý, kdo se zúčastnil! Odměnou pro všechny děti byly medaile, s jejichž výrobou opět pomohla p. uč. Petra Lapuníková. Každá školka si pak odnesla ještě diplom. Radostné pohledy dětí a třikrát zvolané „HURÁ“ letošní sportování ukončilo. Budeme se opět těšit na příští rok!

Jarmila Nováková, uč. TV