Jsou letní prázdniny

Pokusy v 3.A

Vloženo: 31.1.2019 | Autor: AdminS | Zobrazeno: 212x
Třetí třída je plná nových informací a zkoumání. Proto jsme se v hodině prvouky pustili do malého pokusu.

Zkoumali jsme vlastnosti dvou látek – soli a cukru. Nejdříve nás zajímala chuť. Každý měl možnost obě látky ochutnat a porovnat je. Některé obličeje, úšklebky dětí při slaném kolečku stály za to J. Dále nás zajímala barva po zahřátí. Sůl jsme se snažili zahřívat, jak jen to šlo, ale nic se s ní nedělo. Za to cukr okamžitě zezlátnul a zkaramelizoval. Posledním úkolem bylo zjistit rozpustnost ve vodě, a co se stane s cukrem, či solí po vypaření vody. Míchali jsme a míchali a vše se rozpustilo. Teď čekáme, co nám v kelímkách po víkendu zůstane. Největším překvapením pro děti byl právě proces karamelizace. Prý si to doma musí zkusit J (nebojte, všem bylo vysvětleno, že u toho musí být někdo dospělý)

Hodina byla zábavná a inspirující nejen pro děti, ale i paní učitelku. Už se těšíme na další pokusy!

Třída 3.A a paní učitelka Lebrušková