Okresní kolo v klasickém lyžování

Vloženo: 28.1.2019 | Autor: AdminS | Zobrazeno: 153x
Ve středu 23. ledna se za opravdu mrazivého, ale slunného počasí konalo ve ski areálu na Polevsku okresní kolo v klasickém lyžování. Pořadatelem akce bylo SKI Polevsko a DDM Smetanka.

Celého závodu se zúčastnilo 79 závodníků v 11 kategoriích a změřit síly na běžkách přijelo 20 lesáků z I. i  II. stupně. Nejdříve se závodilo v jednotlivcích a poté se na start postavily tříčlenné štafety.

Jako vždy jsme si přivezli několik cenných kovů. Na trati 500 m zvítězil Tobiáš Choděra z 1.A a na dvoukilometrovém okruhu Tereza Rumlenová z 9.C. Stříbro vybojovala na stejně dlouhé trati Tereza Austová ze 4.C a o bronz se postarala na jednom kilometru Františka Schreibová ze 2.A a  Jakub Pitoňák z   9. C na trati 4000 metrů. Těsně pod stupni vítězů na pomyslné bramborové příčce skončila Bára Zajícová (3.B), Eliáš Eichler (3.B), Jarmila Nováková (6.C) a Matěj Mašek (9.C).

Pochvalu zaslouží i ostatní Lesáci, kteří statečně bojovali na trati: Anna Povýšilová (2.tř.), Klára Votrubová, (2.A), Viky Nováková, Kristýna Líbalová, Vojta Kolář, Jirka Kolář (všichni 4.C), Šárka Kuncová, Adam Vlček (oba 4.A), Sára Vaňourková, Anna Plchová a Pepa Soukup (všichni 6.C).

Úspěch jsme slavili ale i ve štafetách:

1. místo:  kat. 2. – 3. třída - A. Povýšilová, F. Schreibová, B. Zajícová

kat. 8. – 9. třída – T. Rumlenová, J. Pitoňák, M. Mašek

2. místo: kat. 4. – 5. třída – T. Austová, V. Nováková, Š. Kuncová

kat. 6. – 7. třída – J. Nováková, S. Vaňourková, A. Plchová

5. místo: kat. 4. – 5. třída – E. Eichler, V. Kolář, A. Vlček

Všichni úspěšní závodníci dostali diplomy, medaile a sladké odměny. Všem Lesákům děkujeme za reprezentaci školy a pochvalu zaslouží i organizátoři celé akce.

Další fotografie je možné prohlédnout na stránkách DDM Smetanka https://1url.cz/7MEmk

Jarmila Nováková, uč. TV