Povídání o kyberšikaně

Vloženo: 4.12.2018 | Autor: AdminS | Zobrazeno: 36x
Ve středu k nám přijel do školy na besedu RNDr. Ludvík Hanák. Mluvil o kyberšikaně, nebezpečích internetu a závislostech.

Začal tím, jak jeho samotného dovedl stres a strach o nejbližší k závislosti na sázení. Tehdy přišel o všechno. O práci, postavení, majetek, přátele, jen o jedno ne. Nepřišel o rodinu. S manželkou vše probrali, vyřešili a on se ze závislosti tak říkajíc vyhrabal. Sice už nikdy nebyl tak bohatý jako tehdy, ale žije šťastný život s manželkou a dětmi.

Jak asi pochopíte, už jen tahle úvodní historka nás dost zaujala. Pan Hanák bezesporu uměl pracovat s dětmi včetně takových puberťáků, jako jsme my. Na naše dotazy odpovídal promyšleně a srozumitelně. Jeho vyprávění mělo pointu, a přestože trvalo hodinu a půl, dokázali jsme ho bez potíží sledovat až do konce. Uměl do něj (přestože šlo o vážné věci) zapracovat vtip přesně tam, kam se hodil. Natolik tím upoutal naši pozornost, že jsme všichni bez výjimky odcházeli s novými vědomostmi, při jejichž “nabývání” jsme se zároveň pobavili.

Celá beseda byla prostě skvělá a já doufám, že budu mít další příležitost seznámit se s dalšími zajímavými lidmi a jejich osudy.

Haštal Ort, 8.C