Žáci 9.ročníků na exkurzi v Kamenickém Šenově

Vloženo: 28.11.2018 | Autor: AdminS | Zobrazeno: 40x
Tak jako v každém školním roce i letos si žáci 9. ročníků volí, kam budou směřovat jejich další kroky ve studiu. V jejich rozhodování jim měla pomoct návštěva Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově.

Zde absolvovali přednášku zástupců školy, kteří je seznámili s fungováním školy, s podmínkami přijetí a s obory, které zde mohou studovat. Žáci se také mohli seznámit s projekty, které žáci na této škole vytvořili.

Poté žáci v doprovodu svých učitelů mohli navštívit pobočku firmy Preciosa, která se také nachází v Kamenickém Šenově. Firma přímo spolupracuje se zdejší školou. Tato spolupráce umožní žákům získat praxi v oboru. Zástupce firmy žáky provedl fabrikou a ukázal, co obnáší výroba skla. Vše viděli přímo v provozu.

Tato exkurze byla pro všechny velmi přínosná a věřím, že některým žákům ulehčila jejich rozhodování o své budoucnosti.

Mgr. Darina Lachmanová