Akce ŠD – Kruhová olympiáda

Vloženo: 27.11.2018 | Autor: AdminM | Zobrazeno: 43x | Zatím neupraveno
Dne 20. listopadu 2018 se v prostorách ŠD uskutečnila dětmi oblíbená „Kruhová olympiáda“. Ta se letos nesla v „indiánském duchu“.

Děti se na olympiádu a plnění zábavných úkolů moc těšily a pro tuto naši akci jsme si společně v průběhu tvořivých dílniček v našem oddělení vyrobili indiánské čelenky. Děti si čelenky podle vlastní představy barevně navrhly, vymalovaly a ozdobily barevnými peříčky, která získávají v průběhu naší celoroční družinové hry „Po stopách Indiánů“.

Ale zpátky k olympiádě:)

Nejdříve však bych ráda vyzdvihla všechny prvňáčky, kteří se s nadšením podíleli na tvorbě dekorací s indiánskými motivy pro naše olympijská stanoviště, u kterých pak děti plnily zábavné pohybové aktivity, jako například „Indiánská zkouška míření“ (hod míčkem do obřího sovího totemu), nebo „Zdolávání indiánských kuželek“, či „Bobříkův pamatovák“ (hádanky, obrázkové pexeso), nebo se děti vydaly na „Tajuplný lov“, kde po hmatu poznávaly rozličné předměty a mnoho dalších úkolů. Za splnění disciplíny byly děti odměněny “ indiánským penízkem“, za který si mohly v našem krámku „U Indiánek“, koupit vybranou domácí dobrotu a jiné cukrovinky, které spolu s asistentkami připravil „Nejvyšší náčelník“:)

Věřím, že si děti tuto veselou akci zaměřenou nejen na rozvoj pohybových aktivit, ale i těch vědomostních, hezky užily, poměřily své síly se svými kamarády a hlavně se bavily a prožily odpoledne plné legrace.

Na závěr tohoto příspěvku bych také chtěla poděkovat maminkám, které se podílely na domácí výrobě cukrovinek, pečiva a jiných dobrot do indiánského obchůdku:)

Také děkuji studentkám ze Střední pedagogické školy v Novém Boru, Petře Ivaničové a Lucii Grosmanové, které v rámci své praxe pomáhaly s přípravou i průběhem celé olympiády.

A na úplný závěr patří mé velké DĚKUJI dětem ze 3. A, které svým kamarádským přístupem i zkušenostem z minulých olympiád, byly příkladem i pomocí pro své mladší kamarády z prvních tříd:)

Iva Šinková, vychovatelka