Kotva
Kalendář akcí
35. školní týden
Zapojení školy v projektech

Projekt "Mléko do škol"

          

 

Projekt "Ovoce do škol"

  Ovoce a zelenina do škol


Projekt "Šablony 1"Projekt "Pilotní projekt na podporu čtenářské a matematické gramotnosti"

 

 

 

 
 
Mapa webu

Žáci 4. A a 4. B navštívili Ekocentrum Brniště.

Vloženo: 5.11.2018 | Autor: AdminS | Zobrazeno: 154x
Ve čtvrtek 25. října 2018 navštívili žáci 4.A a 4.B Ekocentrum Brniště, kde se zúčastnili výukového programu „dřevo a jeho využití.“ Po rozdělení do skupin se vypravili do světa stromů.

Na jednom ze stanovišť se snažili pojmenovat řemesla, ve kterých se pracuje se dřevem a přiřazovali k nim odpovídající výrobky. Na závěr svým spolužákům tato řemesla předváděli pantomimicky.

Druhá skupina poznávala dřevo, vysvětlovala  si jeho význam pro člověka. Strukturu dřeva si poté ověřili a vyzkoušeli i pomocí pokusu. Domů si také odnesli vlastnoručně vyrobený upomínkový předmět.

Na dalším stanovišti poznávali základní druhy stromů, určovali znaky, podle kterých je mohou poznat, sledovali barvu a tvrdost dřeva. Všechny vzorky si mohli i osahat.

Poslední stanoviště bylo zaměřeno sportovně. Zde si žáci vyzkoušeli zvláštní slalom. Obuli  si dřeváky, přes rameno si dali cep a probíhali tak v tomto ustrojení určenou trať a překonávali různé překážky. Po vystřídání všech stanovišť dostal každý z účastníků ještě dobrou svačinku na cestu. Celá akce byla velmi pěkně připravená a dětem se tato exkurze velice líbila.

 

Paní učitelky Austová a Kratochvílová.