Krajské finále družstev libereckého kraje v přespolním běhu

Vloženo: 23.10.2018 | Autor: AdminS | Zobrazeno: 91x | Zatím neupraveno
Běh se uskutečnil za pěkného slunného počasí 9. října jako tradičně ve sportovním areálu Břízky v Jablonci nad Nisou.

Přestože naše mladší žákyně (6. – 7. třída) vyhrály okresní kolo, nebylo pro ně krajské finále vypsáno, a proto odjely soutěžit jen starší žačky (8. – 9. třída), taktéž vítězky z okresního kola.  Lesačky bohužel vzhledem k nemocnosti byly v oslabeném počtu – místo šesti jely pouze čtyři. Výkony všech čtyř se tímto musely započítávat do celkového hodnocení.

Nejlépe si vedla Kačka Petrová z 9. C, která na obtížné kopcovité trati 1500 metrů doběhla na krásném 12. místě. Z 50 účastnic skončily Erika Hofrová, Kristýna Jiroušová a Janka Procházková (všechny z 8. B) v druhé polovině startovního pole na 37., 38. a 39. místě. Celkově si družstvo naší školy odvezlo z krajského finále pěkné 8. místo.

Děvčatům děkujeme za reprezentaci školy.

Jarmila Nováková, uč. TV