Okresní kolo atletického čtyřboje

Vloženo: 1.10.2018 | Autor: AdminS | Zobrazeno: 54x | Zatím neupraveno
Ve středu 26. září proběhlo na školním atletickém stadionu v Jablonném v Podještědí za velmi chladného, ale slunného počasí okresní kolo atletického čtyřboje.

Naše škola vyslala do závodu celkem 20 Lesáků. Mladší žáci a žákyně (6. – 7. třída) soutěžili v běhu na 60 metrů, hodu kriketovým míčkem, skoku do dálky nebo do výšky, běhu na 600 metrů (dívky) a běhu na 800 metrů (chlapci). Starší žáci a žákyně (8. – 9. třída) soutěžili v běhu na 60 metrů, hodu kriketovým míčkem nebo vrhu koulí, skoku do dálky nebo výšky, běhu na 800 metrů (dívky) a 1000 metrů (chlapci). Přestože jsme letos nevybojovali žádný postup do krajského kola, můžeme se pyšnit třemi medailovými umístěními a jedním bramborovým.

Mladší žákyně a mladší žáci skončili shodně na 2. místě, starší žákyně na 3. místě a starší chlapci těsně pod stupni vítězů. Během závodu panovala příjemná atmosféra, všichni lesáci se navzájem podporovali a fandili si a doufáme, že i tak mrazivý den si sportovně užili!!

Školu reprezentovali:

mladší: J. Procházka (6.A), A. Drábek (6.B), A. Klimentová, J. Nováková, S. Vaňourková (všechny 6.C), D. Novák (7.A), A. Svobodová, K. Vaňková, L. Polhoš a  M. Vaculík (všichni 7.B)

starší: E. Hofrová, K. Jiroušová, A. Šimonová, J. Havlas (všichni 8.B), B. Štěpánková, J. Rázl (oba 8.C), J. Kalenda, N. Perglerová (oba 9.B), O. Daněk a    J. Pitoňák (oba 9.C)

Jako vždy se někteří lesáci mohou pochlubit výbornými výkony v některých disciplínách.

ml. dívky (32 soutěžících)

Anička Svobodová – 2. místo - skok do výšky (130 cm)

Jarmila Nováková – 3. místo – hod míčkem (36,89 m)

ml. chlapci (25 soutěžících)

Jiří Procházka  - 3. místo – hod míčkem (49,00 m)

Milan Vaculík – 2. místo – běh na 60 m (8,72 s)

Lukáš Polhoš – 3. místo  - běh na 60 m (8,75 s)

2. místo  - skok do dálky (431 cm)

st. dívky (37 soutěžících)

Kristýna Jiroušová – 2 místo – vrh koulí (7,48 m)

dělené 1. místo  - skok do výšky (135 cm)

st. chlapci (39 soutěžících)

Jakub Pitoňák – 1. místo – běh na 1000 m (2:56,26 min)

dělené 3. místo – skok do výšky (150 cm)

Kuba Kalenda – 2. místo – hod míčkem (68,94 m)

Našim sportovcům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy!!

Jarmila Nováková, Jaroslav Hochmut, uč. TV