Okresní kolo v přespolním běhu 2. stupeň

Vloženo: 23.9.2018 | Autor: AdminS | Zobrazeno: 198x | Zatím neupraveno
Ve středu 19. září proběhlo v České Lípě tradičně na Rasově hůrce okresní kolo v přespolním běhu.

Za pěkného slunného počasí odjelo závodit 20 Lesáků. Vždy běželo pět žáků z každé školy v jedné ze čtyř kategorií systémem hromadného startu. V každé kategorii bodovali 4 nejrychlejší z každé školy.  Jejich pořadí se sečetla a určila celkové pořadí českolipských škol.

Na tratích 1500 m a starší chlapci 3000 m předvedli Lesáci skvělé výkony. Anička Klimentová ze 6. C doběhla mezi mladšími dívkami 3., Kačka Petrová z 9. C mezi staršími dívkami 2. a nejlépe si vedl Jakub Pitoňák z 9. C, který v závodě starších chlapců zvítězil.

A jak si vedla družstva? Chlapci ze 6. – 7- tříd  ve složení L.  Polhoš, M. Vaculík, T. Vaněk, J. Hašek a J. Majerech skončili pátí a chlapci z 8. – 9. tříd ve složení J. Pitoňák, L. Bělka, J. Havlas, O. Staňa a D. Kliment třetí.

Celý závod ovládla naše mladší i starší děvčata, slavila vítězství a zároveň postup do krajského kola. Za mladší startovala A. Klimentová, A. Svobodová, J. Nováková, A. Plchová a T. Rejholcová, za starší K. Petrová, B. Štěpánková, A. Sochová, E. Hofrová a K. Jiroušová.

Všem běžcům gratulujeme, děkujeme za reprezentaci školy a děvčatům přejeme další úspěch v krajském kole.

Jarmila Nováková, uč. TV