Kotva
Kalendář akcí
Jsou letní prázdniny
Zapojení školy v projektech

Projekt "Mléko do škol"

          

 

Projekt "Ovoce do škol"

  Ovoce a zelenina do škol


Projekt "Šablony 1" 
 
Mapa webu

Úspěch v republikovém finále

Vloženo: 22.1.2018 | Autor: AdminS | Zobrazeno: 444x
Naše děvčata z osmých tříd, Viky Kašubiaková, Róza Studničková a Tereza Rumlenová, se postupně přes okresní a krajské kolo probojovala do republikového finále ve stolním tenisu družstev. Ve dnech 4. – 5. prosince se sešlo 12 vítězů z krajů naší republiky na dvoudenním klání v Holicích.

První den se hrálo ve čtyřech základních skupinách. Zde jsme porazily družstva z Pardubic a Žďáru nad Sázavou a postoupily do osmičky nejlepších. Tam jsme se utkaly s děvčaty z Prahy a vítězstvím se posunuly mezi čtyři nejlepší týmy. Tento den se rozehrála i soutěž jednotlivců o Pohár starosty města Holic a naše Viky Kašubiaková obsadila dělené 5. - 8. místo.


Druhý den nás čekalo semifinále, ve kterém jsme v poměru 3:2 na zápasy porazily ZŠ Kovářov (Jihočeský kraj) a pak přišlo už jen vytoužené finále. Tam už naše síly nestačily a tak po prohře se ZŠ Ratíškovice (Jihomoravský kraj) v nejtěsnějším poměru 2:3 na zápasy jsme si odvážely zasloužené stříbro.


Medailové umístění jsme si ale neodvážely samy, Liberecký kraj úspěšně reprezentovali i chlapci z gymnázia F. X. Šaldy v Liberci, kteří skončili na 3. místě.


Celé 2 dny si děvčata jistě užila, a když už jsme byly v Holicích, tak bez návštěvy muzea Emila Holuba se to neobešlo. Při prohlídce muzea jsme na nástěnce v dětském koutku zanechaly „stopy“ naší školy v podobě obrázku s logem ZŠ U Lesa. Celý turnaj byl výborně zorganizován, ubytovaní jsme byly na internátě střední automobilové školy a bylo o nás dobře postaráno. Pro naše dívky to byl jistě nezapomenutelný zážitek, pro naši školu obrovský úspěch a všem třem patří obrovský dík za skvělou reprezentaci školy.


Jarmila Nováková , uč. TV.