Kotva
Kalendář akcí
Jsou letní prázdniny
Zapojení školy v projektech

Projekt "Mléko do škol"

          

 

Projekt "Ovoce do škol"

  Ovoce a zelenina do škol


Projekt "Šablony 1" 
 
Mapa webu

Lednový výlet turistického kroužku

Vloženo: 15.1.2018 | Autor: AdminS | Zobrazeno: 330x | Zatím neupraveno
Je druhá lednová sobota, počasí ne příliš vlídné a my se po měsíční odmlce scházíme na novoborském autobusovém nádraží, abychom vyrazili vstříc novým zážitkům.

Tentokrát jsme našim svěřencům připravily výlet do mělnického muzea, kde jsme si důkladně prohlédli výstavu Historických kočárků a dobových hraček. Stručnou historií výroby a vývoje kočárků od poloviny devatenáctého století do sedmdesátých let století dvacátého nás provedla a leccos nám vysvětlila milá paní průvodkyně. Nejen kočárek z filmu Obecná škola se ocitl v hledáčku našich foťáčků. V hlavní budově muzea se nám hodně líbila expozice historických modelů a souprav plechových vláčků z let 1890–1980. Tu si zase užili hlavně kluci. A potom všichni hurá na Merkur. Stavebnici Merkur. Škoda, že jsme v tvůrčí dílničce nemohli strávit více času. To by teprve byly modely!

 

A je tu nakupování a občerstvování a už se hrneme na vyhlídku nad soutokem Vltavy a Labe. Někteří zeměpisci dokonce vědí, kde obě řeky pramení a která z nich protéká Prahou :-) Náš výlet v Mělníce nekončí, cestou zpět na hodinku opouštíme autobus a vydáváme se na obhlídku jeskyně Klácelky,(kde všichni povinně absolvují odbornou Smolda-přednášku :-)), pokračujeme kolem Čertových hlav a náročným klesáním zakončujeme naše lednové turistování v teple autobusu.

 

Ještě jedna informace zbývá: víte, co nás dvě nejstarší turistky nejvíce zahřálo? Ne, nebyl to čaj s rumem. Byla to velká pochvala našim dětem za vzorné chování od paní průvodkyně v muzeu :-) Moc nás to potěšilo a jsme rády, že se za naše Lesáky nemusíme stydět.

 

Malá ochutnávka zde.

 

Eva Smolíková, Dana Mouchová