Podání přihlášky do třídy s rozšířenou výukou jazyků již není možné.

Informace Tady nic není :-(

Postupujeme do krajských kol několika olympiád

Vloženo: 14.3.2016 | Autor: AdminS | Zobrazeno: 2170x
Žákům 2. stupně se daří porážet konkurenci z okresu a vybojovali již několik postupů do krajských kol.

O postupu Jany Rodrové v olympiádě v německém jazyce jsme již psali. Toto krajské kolo již proběhlo a Jana obsadila sice nepopulární, ale velmi pěkné 4. místo. Blahopřejeme.

V únoru proběhlo okresní kolo zeměpisné olympiády. Vzhledem k loňským úspěšným umístěním jsme se zařadili mezi pouhé tři školy v okrese (jedinou základní), které mohly podle postupového klíče každou kategorii obsadit dvěma soutěžícími. I letos se nám podařilo udržet medailové a přední příčky. A získat tři postupy do vyššího kola.

V kategorii C (8.-9. třídy) získala stříbro a postup do krajského kola Jana Rodrová, šestý skončil Víťa Kříž. Oba jsou žáky 9.C.

V kategorii B (7. třídy) obsadil 2. místo a postup do kraje Ondra Tadlík a čtvrtá skončila Kačka Kolčová (oba ze 7.C), která byla s dalšími dvěma soutěžícími nominována do krajského kola dodatečně, na počet bodů všech soutěžících v rámci kraje.

V kategorii A (6. třídy) skončil na 5. místě Kuba Pitoňák. Jediný Matěj Freier (oba ze 6.C) zůstal v poli poražených, ale i porážka je důležitá zkušenost pro další soutěže.

Do krajského kola přejeme úspěch.

Na začátku března se sešlo 17 žáků "chemiků", aby změřili své znalosti v teoretickém testu a své dovednosti v praktické části soutěže tentokrát tematicky zaměřené na měď.

Čtveřice našich deváťáků opět uspěla. Vítězství vybojoval Víťa Kříž a s ním další postup do krajského kola. Terka Svobodová obsadila 5. místo, Jana Rodrová byla sedmá. Čtveřici uzavírala Sabča Hammacheová svým 14. místem.

V krajském kole budeme držet palce.

Ze školního kola recitační soutěže žáků 2. stupně jsme do okresního klání vyslali celkem čtyři "želízka v ohni". Za mladší kategorii (6.-7. třídy) se zúčastnily Adéla Plutnarová (vítězka školního kola) a Natka Nováková (obě ze 6.C). Jejich výkony však na medailové pozice nestačily. Ve starší kategorii (8.-9. třídy) recitovali Honza Kozák (školní vítěz z 9.B) a Majda Bradová (9.C).

Úspěch sklidil Honza, který okresní kolo své kategorie vyhrál a čeká ho souboj v krajské recitaci.

Věříme, že zopakuje vynikající výkon a přejeme úspěch.

Ivana Kolčová